İki sandığın kurulu ve 362 seçmenin olduğu mahallede Lokman Acar ile Resul Küçük Aslan sandıkta iki adaya da 74 oy çıktı. Seçim görevlileri her iki adaya da bilgilendirme yaparak, muhtarın kura ile belirleneceğini ifade etti.

Midyat İlçe Seçim Kurulunda yapılan kura sonucu muhtarlığı Resul Küçükaslan kazandı.

Midyat İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ceyda Bozdağ başkanlığında yapılan kurada, Bozdağ her iki adayı tebrik etti.

"Yemişli köyünü örnek köy ilan ediyorum"


Hakim Bozdağ, “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Yemişli köyümüzde gerçekleşen muhtarlık seçimlerinde 362 seçmenimizin kullanmış olduğu sandıklarda 74 -74 eşit olması nedeni ile buradayız. Bu köyümüzde 4 muhtar adayımız vardı. Şuan huzurda bulunan Lokman Acar 74 ve Resul Küçük aslan 74 oy, Selahattin Akan 43 oy Simal Akdil 43 oy almıştır. Eşit oy çıkması sebebiyle de burada muhtarlarımızın seçim kurasını gerçekleştiriyoruz. İkim muhtarımız kol kola geldiler. Kendilerini tebrik ediyorum. Midyat’ta yakışır bir davranış sergilediler. Yemişli köyünü örnek köy ilan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Kura sonucu Yemişli muhtarımız Resul Küçükaslan” çıktı dedi.  

Eski muhtar olan ve seçimlerde tekrar aday olan Lokman Acar ise, “2024 seçimlerinde benim azam olan Resul Küçükaslan da aday oldu. 74 -74 eşit oy alarak eşilendi. İlçe Seçim Kurlu Başkanımız ve kurul üyelerimizin huzurunda kura çektik. Kura sonucu Resul Küçük aslan çıktı. Kendisini tebrik ediyorum hayırlı uğurlu olsun. Allah yardımcısı olsun.” dedi  
 
Kura sonucu Yemişli Muhtarı olan Resul Küçükaslan’da, “dört aday köyde olarak yarıştık. İki aday eşit oy aldık. Kura bana nasip oldu. Çok memnun oldum. Bundan sonra köyde yapacağım hizmetleri hiç kimseden esirgemeyeceğim. Elimden gelen bütün gayreti göstereceğim” diye konuştu.

Eski muhtar lokman Acar, “2019 2024 seçimlerinde Yemişli mahallemizde muhtar seçildim. Karşımda üç adayla dört aday yarıştık. Benle Resul Küçükaslan ile oylarımız eşit çıktı. Oylarımızın eşit çıkması sonucunda İlçe Seçim Kurulunca üyelerin huzurunda kura çekildi. Daha önce bende aza olan Resul Küçükaslan kura sonucu muhtar oldu. Kendisine hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. Elimden geldiğince mahallem için ve muhtar için elinden gelen hizmeti yaptım bundan sonrada yapacağım.” Diye konuştu.

 
Gevriye Fidan ise, “Güzel bir seçim oldu. Köyümüzde yapılan seçimler hayırlı olsun.” Dedi.

Kaynak: Selahattin EROL - Midyat Gundem