Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR), üretim teknolojisini yeniledi.

Yakın zaman önce halka arz edilen Reeder Teknoloji REEDR, mobil cihaz üretiminde kullanılan makine ve cihazlarda 4.166.569,72 dolar tutarında yatırım yaptığını açıkladı.

REEDR, yatırımın üretim kalitesini, müşteri memnuniyetini ve pazar payını artıracağını, teknik servis maliyetlerini ve kârlılığını azaltacağını duyurdu.

Şirket, yatırım kapsamında satın aldığı makine ve cihazların Samsun’daki üretim tesisleri ve Ar-Ge merkezinde kurulum ve test çalışmalarına başladığını bildirdi.

REEDR tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Şirketimiz güncel üretim teknolojisini geliştirmeye, üretilen mobil cihazların kalitesini artırmaya ve teknik servis maliyetlerini azaltarak kârlılığını artırmaya yönelik toplam değeri 4.166.569,72 USD tutarında makine cihaz yatırımı gerçekleştirmiştir. Yapılan bu yatırımınla artacak kalite sonucunda, müşteri memnuniyetinde ve pazar payında artış beklenmektedir.

Söz konusu makine ve cihaz yatırımlarının satın alma işlemleri tamamlanmış olup Samsun ili 19 Mayıs ilçesi Ballıca Kampüsü’ndeki üretim tesislerimiz ve Samsun ili Atakum ilçesi İncesu Mahallesi’ndeki Ar­Ge merkezimizde kurulumlarına ve test çalışmalarına başlanmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: halkaarz.net

Editör: Resul AKA