İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü insanlık dışı saldırılar nedeniyle yapılan boykot çağrılarına Mardin'de bir belediye daha katıldı. Ömerli Belediye Meclisi, Gazze’deki katliama sessiz kalan İsrailli firmaların ürünlerini boykot etme kararı aldığını duyurdu.

Meclis'te oy birliğiyle alınan karara ilişkin konuşan Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ "Siyonist İsrail’in Gazze’de yaptığı katliama destek veren veya sessiz kalan firmaların tüm ürünleri, Siyonist İsrail firmalarının ürünleri belediyemiz tarafından alınmayacak. Tüm hemşerilerimize de tavsiyemiz, bu ürünleri asla almamaları, bu tür şirketlerden ve bu ürünleri satan işletmelerden de alışveriş yapmamaları yönündedir" dedi.

Filistin özgürlük mücadelelerinde sonuna kadar Filistin halkının yanında olduklarını dile getiren Altındağ, "İşgalci Katil Siyonist İsrail’in insan haklarını hiçe sayarak yaptığı zulmü kınıyoruz. İsrail her gün savaş suçu işlemektedir. Aynı zamanda eninde sonunda bu vahşeti yapanlar Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanacak ve en ağır ceza ile karşılaşacaklar" ifadelerini kullandı

Ömerli'li vatandaşlara da çağrıda bulunan Altındağ, "Belediyemizin iştiraklerinde hiçbir İsrail menşeli ürün kullanmayacağız. Ayrıca tüm vatandaşlarımızı kartopu etkisi yapacak olan bu boykot çağrısına destek olmaya, kanla sulanmış ürünleri kullanmamaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Mardinhaber.com.tr

Editör: Resul AKA