Demokrat Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu, daha önceki hizmetlerinin ve halkla ilişkilerinin kendisine  referans olduğunu hatırlatarak, devrettikleri belediye başkanlığını geri almaya geldiklerini söyledi.

Midyat Belediyesi bir önceki dönem başkanı, Demokrat Pati Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu, çağa uygun  ve geleceğe ışık tutacak projelerle hizmete talip olduğunu belirtti. Günlü bir teknik ve işinin ehli ekip  ile Midyat İlçesini geleceğe taşıyacağının altını çizen Nasıroğlu “Belediye başkanlığım döneminde hemşehrilerim hizmet anlayışımı, insanlara yaklaşımdaki tevazuyu çok iyi bilirler. Yeni dönemde yeni, çağdaş ve Midyat’ı geleceğe taşıyacak projelerle geliyoruz. Çocuklara, kadınlara, gençlere, yaşlılara dönük yaşamı kolaylaştıran anlamlandıran projelerimiz var. Kırsal mahallelerdeki eksiklik ve aksaklıkları görüyoruz ve biliyoruz. Midyat ilçesinin tüm sorunlarını ve çözüm yollarını da biliyoruz. Bu sorunları Midyatlı vatandaşlarımızla elele, gönül gönüle  vererek çözeceğiz” dedi.

Kültürel ve Turistik Değerlerimizi güçlendireceğiz

  Sosyal Belediyecilik anlayışı ile ilçenin ihtiyaç duyduğu alt yapı üst yapı ve sosyal yaşam alanlarını en seri şekilde tamamlayacağını kaydeden Nasıroğlu “Midyat tarihi, kültürel ve turistik değerleri dünyanın en güzel ilçeleri arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Biz bu değerlere sahip çıkmak ve geliştirmek istiyoruz. Turist var ama turizmden hakkettiğimiz kadar yararlanamıyorum. Yeni yatırımlarla dört mevsim turizm hareketini başlatacağız. Kongre turizmi, dağ turizmine önem vereceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mardin Söz