Mardin’de AK Parti Midyat Merkez ve mahallelerde SKM Açılışları yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Açılışlarda, kurbanlar kesilerek, davul zurna eşliğinde büyük sevinç ve coşkuyla yapıldı.

Program ilk olarak Estel SKM açılışı gerçekleşti.

Açılış Programına, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Erin, İl Başkanı Vahap Alma, Midyat Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Veysi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış ve 22.Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri, teşkilat yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

1-2

Milletvekili Faruk Kılıç bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerle Midyat’ın çehresini değiştiren Belediye Başkanımızın AK Parti Belediyecilik örneğinin Midyat olduğunu söyledi.

Kılıç, “ Bu hizmetlerin devamı için 31 Mart seçimlerinde Veysi Şahin diyeceğiz Allah’ın izni ile burada bu zaferi birlikte kutlayacağız. Bir oyumuz Veysi Şahin’e, bir oyumuz Abdullah Erin’e, bir oyumuz belediye meclis üyelerine. Bende tekrarlıyorum ve altına imzamı atıyorum” diye konuştu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Erin, zorlu bir süreç olduğunu ifade ederek, 31 Mart’ta Türkiye’nin özelde de Mardin’in kaderinin onayacağının bir sürece girildiğini anımsatarak, kısa bir süre kaldığı bunu iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Erin şöyle konuştu. “yeniden doğrudan yana, liyakat tan yana, hizmetten yana Türkiye’yi büyüklüğü davasında ya tercihimizi kullanmak zorundayız. Allah’ın izni ile büyük bir başarıya imza atacağız. Bütün ilçelerde başarıya yakalayacağız. Midyat’ta ise hiçbir mazeretimiz yok” dedi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma ise, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Seçimleri için de hemşerilerinden destek istedi.

Alma, “Midyat’ta beş yılda yaptığı proje ve hizmetleri ile Midyat’ımızı son derece görünür ve yaşanabilir bir hale getiren Veysi Şahin Başkanımıza, tecrübeleriyle önümüzdeki dönem çok daha iyi noktalara getireceğine inancım tamdır. Davaya ve gerçek belediyeciliğe desteklerinizi artırarak Veysi Başkana devam ettiğimiz sürece Midyat çok daha iyi yerlere geleciktir.” dedi.

Midyat Belediye adayı Veysi Şahin ise, selamlama konuşmasının ardından Midyatlı seçmelerden yetki istedi.

Şahin şunları kaydetti: “2019 yerel seçimlerinde bu meydanlarda oy istediğimi zaman Midyat’ta altın çağı yaşata caz demiştik. Allah’ın izni ille ne söz verdiysek bu beş yıl içerisinde vaatlerimizi gerçekleştirdik. Hiçbir belediye hükümet desteksiz hiçbir icraat yapamaz. Biz Allah’a şükür göreve geldiğimiz günden beri başta Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin desteği ile vaatlerimizin üstüne fazla iş yaparak hepsini yerine getirmiş bulunmaktayız. Mahalli seçimler şahsa endeksli bir seçimdir. Herkesin fikri ayrı olabilir. Mevcut adaylar arasında iyi düşünerek misyonu, vizyonu, projesi yapabilir yeteneği var mı yok mu o karar vererek oy verin.” dedi.

Kaynak: Selahatttin EROL / MiDYATGUNDEM