Cumhuriyet Mahallesi Hacı Kasım Altunkaya Cami önünde düzenlenen uğurlama merasimine, Müftü Ergün Bulunmaz, Eğitim Bir Sen Başkanı Hüseyin Yücel,  müftülük görevlileri, hacı adayları ve yakınları hazır bulundu.

Kafile başkanı ve ilçe müftüsü Ergün Bulunmaz “ Kıymetli hacı adayları ve onların güzide yakınları. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyoruz. Bu mübarek saat dilimi içerisinde, sabah namazının şahitli olduğu bu vakitte Yüce Rabbim İnşallah birazdan yapacağımız dualarla beraber kıymetli hacı adaylarımız, bu kutlu sefere çıkacağız. Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki hac meşakkatli, külfetli, sabrın en öncelikli olması gerektiği ambiyansının hissedilmesi ta ki her anımızdan şuandan dönünceye kadar sabretmemiz, meşakkate göğüs germemiz ve o ibadetin hazını alabilmek için her daim bunu hissetmemiz gerekir.” dedi.

Hacı yakınlarına seslenen Müftü Bulunmaz “ Aklınız, fikriniz, gözünüz geride kalmasın onlar bizlere emanet, her bir zerresi çantasına varıncaya kadar düşünerek hareket ediyoruz başkanlık olarak bunu bilesiniz. Sakın aklınızda herhangi bir endişeniz kalmasın. “şeklinde konuştu.

Hacı adaylarından 86 yaşındaki Kamile Demir, yıllardır bu heyecan içerisinde olduğunu belirtirken “Çok güzel bir duygu. Müftümüz ve görevli kardeşlerimizin kafilemize karşı hassasiyeti karşısında kendilerine çok teşekkür ederim.” şeklinde değerlendirdi.

Edilen duaların ardından hacı adayları kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı.

Editör: Resul AKA