8 Haziran Cumartesi 10.15'te başlayan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT), 9 Haziran Pazar 10.15'te başlayan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) ve aynı gün saat 15.45'te gerçekleşen son oturum Yabancı Dil Testi’ ne (YDT) katılan adaylara destek.

Midyat Belediyesi ekipleri YKS sınavında oluşacak herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmek amacıyla okul çevrelerinde görev başındaydı.

Eğitime verdiği önemi her defasında dile getiren ve katıldığı tüm platformlarda bu yöndeki hassasiyetini aktaran Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'in talimatıyla ekipler hafta sonu YKS mesaisindeydi.

Midyat Belediyesinden Yksye Ozel Hizmet 4

Midyat Belediyesi ekipleri ilçe girişlerinde YKS'ye girecek olan öğrencilere yönelik adres tarifi, ulaşım ve benzeri her türlü desteği sağlamak amacıyla, huzurlu bir sınav ortamı için sınav yapılan okullarımızın etrafında devriye ve denetim çalışmaları yaptı.

Zincir marketlerde boykot ürünlerin satılmaması çağrısı

Beyaz Masa ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, adayları yönlendirdi. Zabıta ekipleri, sınava geç kalanları motosiklet ve araçla okula yetiştirdi.

 

Çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, aileler hassasiyetinden dolayı Başkan Şahin ve ekibine teşekkür etti.

Midyat Belediyesinden Yksye Ozel Hizmet 1

Kaynak: Selahattin EROL / MİDYATGUNDEM