Akaryakıt fiyatları ve girdi maliyelerinin gerekçe yapılmasının ardından  Mardin’de ulaşıma zam yapıldı. Alınan zam kararı ile beraber şehir içi ulaşım araçları ve ilçeler arası ulaşıma yüzde 41 oranında zam yapıldı.

Yapılan zammın ardından Mardin’de ulaşım kartı ile 10 lira olan şehir içi ulaşım yüzde 40 zam ile 14 lira oldu. Öğrenci ücret tarifesi ise 6,5 liradan 9 liraya yükseldi.
Şehir içi ulaşımda bir zam da kartsız binişlere yapıldı. Daha önce 15 lira olan kartsız biniş ücreti de 21 liraya yükseltildi.

Artuklu- Kızıltepe arası yolcu taşıma ücretine de yüzde 41 oranında zam yapılırken, 23 lira olan kartlı biniş ücreti 32,5 lira oldu. Artuklu-Kızıltepe arası yolcu ücreti kartsız binişlerde 30 liradan 40 liraya yükseltildi.

Derik, Mazıdağı, Ömerli, Yeşilli, Savur, Nusaybin ve Midyat ilçelerine yolcu taşıma ücretlerine de önümüzdeki günlerde benzer oranlarda zam yapılacağı öğrenildi.

Mardin’den Diyarbakır’a gidecekleri üzen haberin de önümüzdeki günlerde geleceği belirtilirken, Mardin-Diyarbakır arası yolcu taşıma ücretinin 170 lira olacağı belirtildi.

Mardin’de belediye otobüs ücretlerine de benzer oranlarda zam yapılırken, zam bugünden itibaren geçerli olmak üzere devreye konuldu.

Yapılan zam ile beraber 2023 yılının Haziran ayından bu yana Mardin’de ulaşıma üçüncü defa zam yapılmış oldu.

Kaynak: mardinhaber.com.tr