Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde DEM Parti döneminin başlamasının ardından Daire Başkanlıkları ve müdürlüklerde değişimler devam ediyor. Yeni isimlerin atandığı Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter ve Genel Sekreter yardımcıları ile müdürlüklerde çok sayıda isim 31 Mart 2024 seçimlerinden bu yana görevden alınarak yerlerine yeni isimler göreve getirildi. 

Görevden alınan son isim Genel Sekreter Yardımcısı Nezir Çelik oldu. Mahkeme kararıyla daha önce görevine geri dönen Çelik, ikinci defa görevden alınmış oldu. Çelik'in yerine henüz bir atama yapılmadı. 

Zabıta Daire Başkanı Ramazan Karataş yerine Hasan Çakı atanırken, Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan yerine İsmail Taş atandı. 

MARSU Genel Müdürü Murat Erçin yerine Mehmet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Yenigün yerine Abdulaziz Aksin atandı.Genel Sekreter Yardımcılığı boş olan kadrosuna Raci Bilici ile Mustafa Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Seydaoğlu yerine Cafer Demirel, İnsanKaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Metin Bodur yerine vekaleten Abdulaziz Aksin atandı.

Teftiş Kurulu Daire Başkanı Kasım Özel yerine Mehmet Ali Gündüz'ün atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ümran Tanış'ın yerine Selahaddin Yılmaz, Çevre Koruma Ve Kontrol Daire Başkanı Abdulselam Er'in yerine Baki Kardaş, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ahmet Tolga yerine Musa Selçuk, İtfaiye Daire Başkanı Hamdullah Bozkurt yerine ise Ahmet Aslan atandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde Ulaşım Daire Başkanı Ertan Taşdemir yerine Hakki Gergez, Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Sait Demirhan yerine İsmail Kılıç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Erhan Hakioğlu yerine Bahri Çeviren, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necmeddin Nas yerine Ersin Oğur, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin yerine ise Musa Selçuk (V) atandı. 

Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Şahin Arpağ yerine Ahmet Düzgün, Özel Kalem Müdürü Ömer Akbulut yerine Mustafa Demir atanırken yeni kurulan Afet İşleri Daire Başkanlığına ise Adnan Kaya getirildi. 

Kaynak: mardinhaber.com.tr