Hacı Kasım Altunkaya Camii' nde düzenlenen programda Cuma namazının ardından bir araya gelen kalabalığa hitaben platform adına basın açıklamasını İbrahim Akar okudu.

 “Düzenlenen basın açıklamasında Sık sık; 'Hamas' a Selam Direnişe devam', 'Katil İsrail', 'Kahrolsun Amerika', 'Müslüman uyuma Filistin'e sahip çık', 'Canımızla kanımızla seninleyiz Ey Aksa' sloganları atıldı.

İsrail rejimi ile yapılmış siyasi, askeri, ekonomik ve ticari bütün anlaşmaların feshedilmesi, Adana İncirlik'te ve Malatya Kürecik' te yer alan Amerikan üslerinin derhal kapatılması, İskenderun limanı olmak üzere tüm limanlarımızdan İsrail’e yapılan tüm ticari faaliyetlerin sonlandırılması istendi

Özellikle altını kalın çizgilerle çizerek şu hususu belirtmek istiyoruz.

“Çifte vatandaş olup İsrail vatandaşı olarak 7 Ekimden sonra İsrail’e destek vermek üzere oraya giden kişilerin tespit edilerek vatandaşlıktan çıkarılmalarını talep ediyoruz. Hamas'a terör örgütü diyen, Hamas lideri İsmail Heniye ve ailesi ile ilgili onlarca iftira atanların da bu olaylarla alakalı yaptıkları hiçbir açıklamayı samimi bulmadığımızı ilan ediyoruz. Bu vesile ile Ramazan bayramının birinci gününde 3 oğlu ve 4 torunu şehit edilen Hamas lideri İsmail Heniye ’yi evlatları ve torunlarının şehadetlerini Midyatlılar olarak tebrik ediyoruz. Ailesinden altmış kişiyi bu savaşta şehit veren bir liderliğin bozulmayan metaneti karşısında tüm azgın güçlerin çok yakında diz çökeceğine inanıyoruz. Ramazan Bayramı vesilesiyle, Siyonist savaş makinesi karşısında gösterdikleri o sahabi cesaret, direnç, fedakârlık ve efsanevi kararlılıklarından dolayı mücahit kardeşlerimizi kutluyor, Aksa Tufan’ı savaşında Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu yolunda şehit edilen kardeşlerimize, Yüce Allah'tan yaralılara ve hastalara acil şifalar diliyoruz.” açıklamasında bulunuldu.

Yapılan basın açıklamasının ardından platform üyeleri olaysız olarak alandan ayrıldı.

Kaynak: Selahattin EROL - Midyat Gundem