Evde para kazanmanın yolları artık çok kolay. Evinizde istediğiniz saatte çalışmak istiyorsanız bu liste tam size göre.

Ofis veya şirkete gitmeden ev içinde para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kendi çalışma saatlerinizi belirleyebileceğiniz ve pasif gelir elde edebileceğiniz tüm yöntemleri inceledik. Özellikle ev hanımları bu sayede ek gelir elde edebilir. İnternet geliştikçe artık ev içinde para kazanma fırsatınız da artmaya başladı. İnternetten para kazanmanızın bir çok farklı yöntemi var. Geniş bir alan olsa da en çok para kazanmanıza olanak sağlayan işlere gelin birlikte bakalım.

İçindekiler;

Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanmanın Yolları

Ev içerisinde yatırım ya da sermaye olmadan para kazanmak ister misiniz? Artık ev işleri dışında gerçek bir iş üzerinden para kazanmak istiyor olabilirsiniz. Bayanlar için kolay para kazanma yolları, genellikle evden yapılabilecek, fazla zaman ve emek gerektirmeyen işlerdir. Bu işler, genellikle bayanların sahip olduğu yetenekler ve beceriler doğrultusunda şekillenir. En etkili 5 yöntemle evden para kazanabilirsiniz.

1. Çevrimiçi Anketler

Evde Para Kazanmanın Yolları

Bilgisayara gerek kalmadan evde telefonunuzdan anketlere katılarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem reklam izleyerek hem de anketlere katılarak evinizde para kazanabilirsiniz. Anket uzunluğu kazanacağınız parayı etkiler. Katılım sağladığınız anket ne kadar fazlaysa o kadar fazla para kazanırsınız. Ancak çevrimiçi anketlerde yüksek kazanç beklemeyin. Aylık geliriniz en fazla 500 TL artış gösterir. Inbox Dollars, LifePoints, Opinion Outpost ya da Swagbucks gibi platformlar anket doldurarak para kazanmanızı sağlar

2. İçerik Yazarlığı

Evde Para Kazanmanın Yolları

Yazı yazmayı ve duygu düşüncelerinizi aktarmayı sever misiniz? O zaman içerik yazarlığı tam size göre. İstediğiniz konu hakkında inceleme yazısı yazabilir, insanları bilgilendirebilir hem de bu durum üzerinden para kazanabilirsiniz. İçerik yazarlığında konuşmanızın sade ve anlaşılır olması gerekir. Gereksiz dolandırmalı cümleler yerine akıcı cümleler kullanabilirsiniz. Birçok web sitesi içerik yazarları arıyor. Eğer kendime güveniyorum diyorsanız bu işe sayesinde evinizde para kazanabilirsiniz.

3. E-Ticaret

Evinizde el işi, saksı ya da mum yapımı gibi işlerle uğraşmaktan keyif alıyor musunuz? O zaman neden hala duruyorsunuz? Hemen e-ticaret platformuna giriş yapın. E-ticaret platformunda tasarladığınız ürünleri satışa sunun. Dikiş yaparak ürünlerinizi satabilir, alçıdan saksı yapabilir ya da mum yaparak satabilirsiniz. Üstelik yapım maliyetlerinin çok fazla olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. E-ticaret platformuna ürünlerinizi koyduktan sonra sosyal medya üzerinden tanıtımını ve reklamını yapmaya başlayın. Kısa sürede bu iş üzerinden aylık gelirinizi arttırabilirsiniz.

4. SMS Almaya Başlayın

Bu zamana kadar sms ile para kazanabileceğinizi duymadığınızdan eminim. SMS karşılığında para kazanmanıza olanak sağlayan bazı platformlar var. Sadece telefonunuza SMS gelecek bu bunun üzerinden para kazanmaya başlayacaksınız. Tek yağmanız gereken MCMoney ya da SMS Profit gibi uygulamaları cihazınıza yükleyin. Cihazınıza yüklediğiniz uygulamalara giriş yaparak kimlik numaranızı doğrulayın. Ardından SMS geldikçe hesabınıza para yatsın. Pasif bir gelir olsa da hiçbir şey yapmadan ayda 100 TL ile 150 TL kazanabilirsiniz.

5. Sanal Asistan

Sanal asistan kullanımı gün geçtikçe ilgi görmeye başladı. Randevu ayarlama, müşteri desteği sağlanması ve planlama yapma gibi bazı görevleriniz bulunur. Bu görevleri kolay bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdir de evden kolayca para kazanabilirsiniz. İş bulma platformlarında sanal asistan için boş pozisyonları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Aylık geliriniz arttığı gibi uzaktan işleri kolayca halledebilirsiniz.

Evde Para Kazanmak İçin Ne İş Yapabilirim?

Evde Para Kazanmak İçin Ne İş Yapabilirim

Evde para kazanmak için birçok farklı işle ilgilenebilirsiniz. Eğer evinizde internet varsa para kazanmanız çok kolay. Para kazanmak için ücretli online kurslar, sosyal medya reklam, tişört tasarımı, logo tasarımı ya da metin yazarlığı yapabilirsiniz. Bu işler artık klasik olduğu dediğinizi biliyorum. Bu işlerin dışında para kazanabileceğiniz yöntemler ise şu şekildedir;

  • Transkiripsiyon,
  • Çeviri,
  • Web geliştirme,
  • Photoshop,
  • Veri girişi,
  • Web sitesi testi,
  • Fotoğraf ve video satışı,
  • Satış ortaklığı pazarlaması,
  • Danışmalık hizmeti üzerinden para kazanabilirsiniz.

Evde Ne Satsam Para Eder?

Evde satış yaparak para kazanabilirsiniz. Evde olan birçok kişi genellikle takı, kolye, saksı, çiçek, alçıdan ev aksesuarları, kupa, hediye kutuları ya da teraryum yapabilirsiniz. Eğer fazla bir gelire sahip değilseniz ikinci el eşyalarınızı da satışa sunabilirsiniz.

Kıyafetten mobilyaya kadar eskiyen tüm eşyalarınızı ikinci el olarak satın. Dikiş yapmayı seviyorsanız çanta, kıyafet, kazak, elbise gibi ürünleri kendiniz tasarlayarak satabilirsiniz. Kimseye benzemeyen, kaliteli, sağlam ürünlerinizi uygun fiyata satışa çıkartın ve belirli bir kullanıcıya sahip olun. Ardından ürünlerinizi genişleterek satışa sunabilir ve bu iş sayesinde aylık gelirinizi ciddi derecede arttırabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

  • Yatırımsız Para Kazanma

Bir Kadın Evde Nasıl Para Kazanır?

Ev hanımı olan, üniversitede eğitim görmemiş her kadın ya da erkek internet üzerinden para kazanabilir. Üstelik deneyim ve şarta gerek yok. Sadece istekli ve kararlı olmanız yeterli. Kadınlar evlerinde bulunan eşyaları satarak ya da ürün satışı yaparak para kazanabilirler.

Bunun dışında yeterli sermayem yok diyorsanız metin yazarlığı yapabilir, logo tasarlayabilir, blog sitesi açabilir ya da sosyal medya içerik üreterek aylık gelirinizi arttırabilirsiniz. Üstelik web sitelerini inceleyerek yaptığınız analizler, dinlediğiniz ya da okuduğunuz kitapları metne çevirerek de para kazanabilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynayarak evinizde kolayca para kazanabilirsiniz. Hem oyun hem de anket doldurarak para kazanabileceğiniz InboxDollars, Kashkick, Swagbucks gibi siteleri kullanabilirsiniz. Eğer direk oyun içinden para kazanmak istiyorsanız Mistplay, Second Life, Çitlikim, Deli Baraj, Çılgın Tavuklar gibi oyunları tercih edebilirsiniz. Ayrıca oyun içerisinde hesabınıza ve yeteneklerinize güveniyorsanız turnuvalara katılarak ek gelirinizi arttırın. Sosyal medya platformlarında oyunlar için içerik üretebilir, son haber ve güncellemeler hakkında bilgilendirme yapabilirsiniz.

Trendyol Para Kazandırır Mı?

Trendyol üzerinden e-ticaret yaparak para kazanabilirsiniz. Ürünleriniz satıldıkça Trendyol belirli bir komisyon alır. Onun dışındaki tüm para hesabınıza aktarılır. Ancak Trendyol üzerinden para kazanmak için sadece ürün satmanıza gerek yok. Aynı zamanda iş birliği yaparak ya da kıyafet koleksiyonlarını yayınlayarak da para kazanabiliyor. Sevdiğiniz kıyafetleri koleksiyona ekleyin.

Ve insanlar bu koleksiyon üzerinden kıyafeti satın alırsa komisyon ücreti kazanın. Kısacası reklam olarak bu yöntem değerlendirse de kolayca para kazanmanızı sağlar. Paylaş kazan sayesinde 5000 TL’ye kadar gelir elde edebilirsiniz. Dilediğiniz kadar koleksiyon paylaşımında bulunarak para kazanmaya başlayın.

Editör: Resul AKA