Evde kaybolan altın nasıl bulunur ve evde kaybolan yüzük nasıl bulunur, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Çalınan altın nasıl bulunur ve denenmiş kayıp bulma duasını birlikte inceleyelim.

Yastık altı olarak tabir edilen altınlar yatırım için önemli ölçüde bütçeye katkı sağlasa da altınların kaybolması ya da bulunamaması üzücü bir durumdur.  Evde kaybolan altın nasıl bulunur diye merak ediyor ve bu konuda destek bulmak istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Evde sakladığınız altınların nerede olduğunu hatırlamıyorsanız öncelikle panik yapmayın. Sakin kalarak evinizde yerini unuttuğunuz altınları bulmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Önce besmele çekerek Allah’tan yardım isteyin.
  • Sakin kalarak panik yapmadan altınları koyduğunuz yeri hatırlamaya çalışın.
  • Altınların konulması muhtemel yerlere tek tek bakın.
  • Kaybolan şeyi bulmayı kolaylaştırmak için dua ile aramaya devam edebilirsiniz.

İçindekiler;

Evde Kaybolan Altın Bulma Duası

Evin içinde altınlarınızın konulduğu yeri hatırlamıyorsanız evde kaybolan altın bulma duası size yardımcı olabilir. Burada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken önemli nokta kişinin inanarak içten dua etmesi ev Allah’ın izniyle altınlarını bulacağına inanmasıdır. Dua ile birlikte fiili duayı da ihmal etmemeli ve bir taraftan sakin kalarak aramaya devam edilmelidir.

Kaybolan bir şeyi bulmak için şu duayı okumanız inançla okuduğunuz takdirde fayda sağlayacaktır: ‘’Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım’’

Evde Kaybolan Altın Dedektörü

Evde kaybolan altın dedektörü ile de altınların yerini kolayca bulabilirsiniz. Dedektörünüz yoksa telefonunuza dedektör uygulaması indirerek yerini hatırlamadığınız altınlarınızı kolayca bulabilirsiniz. Özel sensörler sayesinde kaybolan altınlarınız dedektör yolu ile kolayca bulunacaktır.

Evde Kaybolan Yüzük Nasıl Bulunur?

 

Evde tıpkı kaybolan altınlarınız gibi kaybolan yüzüğünüzü de önerdiğimiz şekilde bulabilirsiniz. Dedektör aracılığı ile ya da kaybolan şeyi bulma duası ile kaybolan yüzüklerinizi de bulabilirsiniz. Kaybolan yüzüğünüzü bulmak için yine panik yapmadan yüzüğünüzü koyma ihtimalinizi olan yerleri düşünün. Örneğin lavobaya giderken buralarda çıkarmanız ve banyo gibi yerlerde yüzüğünüzü çıkarmanız büyük olasılıktır.

Kaybolan altın bulan hocalar

Altınlarınızın kaybolması sizin kontrolünüz dışında olabilir. Altınlarınızın çalındığını düşünüyor ya da bu konuda şüpheleriniz varsa bir hocaya danışmak da akla gelebilir. Bu konuda ehil olmayan sizi su istimal etmek isteyecek hoca görünümlü kişiler de olabileceği için en doğru yöntem polise gitmek olabilir.

Çalınan Altın Nasıl Bulunur?

Çalınan altın nasıl bulunur ve bu konuda neler yapmanız gerektiği konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Öncelikle dediğimiz gibi panik yapmadan sakin bir şekilde kalıp altınları nereye koymuş olabileceğinizi düşünmeniz gerekir. Çoğunlukla yatak odasına altınlarınızı saklamış olabilirsiniz. Öncelikle buradan aramaya başlayabilirsiniz. Sonrasında tek tek odalarda altınları gizleyebileceğiniz yerlere bakarak altınlarınızı bulabilirsiniz.

Editör: Resul AKA