Yıllardır kangren haline gelen restorasyon çalışmaları altyapı ve yollarını yakın zamanda ele alarak yenileyen ve halkın hizmetine sunan Başkan Veysi Şahin'e ilçe esnafı ilgisini esirgemedi.

Tarihi, turistik ilçenin en işlek ve geçmişi 500 yıllık çarşıya pankart asıldı.

Tarihi ve turistik çarşının girişine asılan pankartta, "Gelişen ve büyüyen Midyat'ımızın Mimarı Belediye Başkanı Veysi Şahin'e, Şehrimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz" Yazısı dikkat çekti.

Çarşının girişine yazdıkları pankartla teşekkürlerini ifade eden esnaflardan, 20 yıldır burada esnaflık yaptığını ve turizmle ilgilendiğini ifade eden Garip Altınışık, şöyle konuştu: "gelen bütün misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlıyoruz. Çeşitli ikramlarda bulunuyoruz memleketimizi en güzel şekilde tanıtıyoruz. En büyük hedefimiz ve büyük amacımız bu. Belediye Başkanı Veysi Şahin'e de en güzel dileklerimizi teşekkürlerimizi iletiyoruz. Buraya çok büyük katkısı oldu. Turizm ve bölgenin kalkınması bakımından çok güzel projeleri, destekleri oluyor. Bundan dolayı esnaflarımız adına kendisine çok teşekkür ediyoruz. 20 yılda kimsenin yapamadığını 5 yılda yaptı. Bunun için esnaflarımızın adına böyle bir pankart asma kararı aldık." Dedi.

Tarihi değerlere çok önem verdiği, gelen turistlere her türlü kaliteli hizmet ve Midyat'ın tanıtımına katkısı için teşekkür ettiklerini ifade eden Tahsin Şen isimli esnafta ise şöyle konuştu: "Başkanımızın çok büyük bir emeği var. Tarihi yerlere çok önem veriyor. Başkanımıza da bir nevi teşekkür etmek için esnafımızın adına bu pankartı astık. Bazı eksikliklerimiz ilettiğimiz zamanda halledecek. Yeni seçim döneminden çıktık. İnşallah bu tarihi Midyat'ımıza bir şeyler yapacak. Ondan ümitliyiz, umutluyuz. Esnafımızın çoğu memnun zaten. Başarılarının devamını bekleriz. Herkesi de Midyat'ımızın güzelliklerini görmelerini için davet ediyoruz." dedi

Rıdvan Akbulut ise, "Burada gümüş işi ile uğraşıyoruz. Midyat'ımıza gelen turistler bizim için mutluluk verici. Mahalli seçimlerin ardından tekrar kazandı, bizim için mutluluk verici. Yapılan hizmetler, eserler, birliktelik, hoşgörü ortamı ortada. Bundan dolayı zaten kendisinden biz çok memnunuz. İnşallah onunla daha çok yol katedeceğiz. Her zaman arkamızda duruyor." Diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ - Selahattin EROL