Tekerlekli sandalyeler veya Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye) engelli bireylerin, hareketi kısıtlanmış felce uğramış kişilerin veya yaşlıların özgür bir şekilde hareket edebilmelerini sağlayan makinelere verilen ismidir. Bu sistemler sayesinde kas veya eklem sıkıntıları yaşayan kişiler başta olmak üzere herhangi bir nedenle ayak uzvunu kaybetmiş kişiler tekrardan hareket edebilme yeteneği kazanırlar. Ayrıca günümüzde imal edilen teknolojik tekerlekli sandalyeler birçok farklı fonksiyonu da beraberinde getiriyor. Örneğin artık katlanabilir sandalyeler, merdiven çıkabilen veya engelli bireyin ayağa doğrulmasını sağlayabilen cihazlarda üretilmeye başlanmıştır. Peki bir tekerlekli sandalye satın alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Medikal Expert Akülü Tekerlekli Sandalyeler

Akülü veya elektrikli tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com) sahip olduğu kumandası sayesinde engelli bireylerin özgürce hareket edebilmesini sağlayan makinelere verilen isimdir. İnternette bu sistemlerin birçok farklı modeline denk gelebilmek de artık mümkün. Gelişen teknoloji sayesinde bu sistemler engelli bireylerin daha rahat edebilmesi için tasarlanıyor. Bu sayede engelli bireylerin yaşamlarını bir nebzede olsa kolaylaştırabilmek mümkün olabiliyor.

Medikal Expert 20 yıldır bu alanda hizmet veren önemli kuruluşlardan birisi haline gelmiş durumda. Yapacağınız alışverişlerinizde web sitesinin güvenilir olması, satışa sunulan ürünlerin garanti kapsamı olması ve 7/24 teknik destek alabilmeniz bu web sitesini eşsiz kılan özelliklerdendir. Ayrıca en kaliteli ve hafif malzemelerden üretilen tekerlekli sandalyeleri de yine bu web sitesi üzerinden bulabiliyorsunuz.

Editör: Resul AKA