Diyanet İşleri Bilgi Yönetim Sistemi olan Dibbys, şimdilerde Dibbys giriş yapamıyorum konusuyla da gündeme geliyor. Diyanet İşleri’ne bağlı olarak çalışan din görevlileri, cami görevlileri ve diğer kişiler tarafından kullanılabilen platform, kuruma bağlı resmi yazışmaların ve belgelerin de merkezi sayılmaktadır. Personellere bir hayli yardımcı olurken işlerini tamamlayabilmelerini de sağlayan platform, dijital kimlik doğrulama sistemleri arasında en başarılılarından biri olarak da görülmektedir.

Şimdilerde Dibbys giriş yapamıyorum araştırması yapan kişi sayısı fazla olduğundan sorunlara yönelik çözümler de geliştirilmektedir. Dibbys giriş sorunları, belirli kontroller ve çeşitli çalışmalarla kolayca ortadan kaldırılabilir. Biz de sizler için Dibbys giriş yapamıyorum soruna dair en net çözümleri derledik.

İçindekiler;

Dibbys Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Dibbys giriş yapamıyorum sorunlarına çözüm aramanın yanı sıra platforma doğru ve eksiksiz şekilde nasıl giriş yapılacağını da iyi bilmek gerekmektedir. Platforma giriş yapabilmek için öncelikle mobil, bilgisayar veya tablet üzerinden tarayıcıyı kullanarak https://dibbys.diyanet.gov.tr/Login.aspx?enc=HAd1rtUZbsmBBo0sEDuy4U2vPzpkTelv19DifeZ3rEY%3d adresine giriş yapmanız gerekiyor. Sistemin resmi adresinde ilk olarak karşınıza ‘’Kullanıcı Adı’’ ve ‘’Parola’’ soran bir bilgi işlem formu gelmektedir. Bu bölümde daha önceden belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adınızı eksiksiz ve doğru şekilde girmelisiniz.

Bilgilerinizi tam olarak girdikten sonra alt kısımda yer alan güvenlik kısmında da karşınıza çıkan sayıları doğru şekilde yazmanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından en alt kısımdaki ‘’Giriş’’ tuşuna basarak Dibbys giriş işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Dibbys Giriş Yapamıyorum Problemleri Neden Kaynaklanmaktadır?

Son yılların en iyi çalışan dijital kimlik doğrulama sistemlerinden Dibbys, bazı durumlarda giriş yapma sorunlarıyla da kullanıcıları meşgul edebilmektedir. Fakat bu sorunlar, belirli çözümlere de sahiptirler. İşte, Dibbys giriş yapamıyorum problemleri için mutlaka kontrol etmeniz gereken o durumlar;

  1. İnternetinizin Düzgün Çalıştığından Emin Olun
    Dibbys giriş yapamıyorum sorunları, bazı durumlarda sistemin kendisinden veya kullanıcı bilgilerinden kaynaklanmadan direkt olarak internetinizle alakalı olabilmektir. Bu nedenle sisteme giriş yapamadığınızda mutlaka internetinizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  2. Kullanıcı Adı ve Şifrenizin Doğruluğundan Emin Olun
    İnternetinizin düzgün çalıştığından eminseniz daha önceden belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu noktada şifrenizi unuttuğunuzu düşünüyorsanız Dibbys anasayfasındaki ‘’Şifremi Unuttum’’ butonuna tıklayarak kendiniz için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıca bilgi işlem formunda yazdığınız kullanıcı adı ve şifre detaylarının eksiksiz olduğundan da mutlaka emin olun.
  3. Tarayıcınızı Değiştirin
    Kullanıcı adı ve şifrenizin de tamamen doğru olduğundan eminseniz mutlaka farklı bir tarayıcıda tekrar giriş yapmayı deneyin. Özellikle kurumsal olmayan bir tarayıcı ile giriş yapmayı deniyorsanız giriş yapamamanız çok olasıdır. Doğru bir giriş için mutlaka Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi daha kaliteli tarayıcıları denemelisiniz. Tüm çözüm önerilerini dikkate alıp hala giriş yapamıyorsanız Dibbys dijital ajansının çalışanlarıyla görüşmenizde yarar var.
Editör: Resul AKA