Midyat'ta  H.E.(37) ile evli olan ve 4 çocuğu olan Elbiren E.(35), eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle 2022 yılının 10. ayında Mahkemeye başvurarak boşanma davası açtı.

Boşanma davası devam eden çiftin arasında yaşanan olayda, H.E., mahkeme çıkışında Elbiren'e saldırarak ona darbetti.

Baş ve boyun bölgesine aldığı darbeler nedeniyle Elbiren'in travma geçirdiği belirtildi.

"Ölmek istemiyorum, kurtarın beni bu adamdan"

Hastanede tedavisi süren Elbiren E., şunları söyledi:

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün de bile hala şiddete uğrayan kadınlardan biriyim ben. 14 yıldır evliyim. Evlilik hayatımda hep şiddet gördüm. 'Artık yeter' dedim. Yıllardır bu dava sürüyor. Bu süreçte sürekli saldırdı, bıçaklı saldırısına da uğradım. Bunda da yakalasaydı bıçaklanacaktım. Ama markete sığındım ve kurtuldum. Caydırıcı olmadığı için fazla ceza almadı. Caydırıcı ceza alıp bunu yapmaya cesaret etmemesini istiyorum. Kurtulmak istiyorum, ölmek istemiyorum. 4 kız çocuğum var, onlarla huzurlu bir hayat istiyorum. Devlet büyüklerine sesleniyorum, kurtarın beni bu adamdan

"Eşinin serbest bırakılmasından ve Elbiren'in öldürüleceğinden endişeliyiz"

Elbiren’in öldürüleceğinden endişe ettiklerini belirten avukat Beşir Romioğlu, şu ifadeleri kullandı:

 Bugün görülen ilk duruşmada, iki taraf da orada hazır bulundu. Duruşma çıkısı H.E., adliyenin içerisinde defalarca kez baş ve boyun çevresi başta olmak üzere vücudunun farklı yerleri darbederek, Elbiren’e saldırı düzenledi. Kendisi şu an hastanede tedavi görüyor. Bilinci yerinde değildi, travma geçiriyor. Elbiren için koruma tedbirleri alındı ancak yeterli değil. Elbiren, maalesef 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddeti yaşadı. Bir daha yaşanmaması için H.E.’nin tutuklanmasını talep ediyoruz.

dedi.

Editör: Resul AKA